Студии

Институтот за етнологија и антропологија организира:

  • додипломски студии (прв циклус) по етнологија и антропологија,
  • постдипломски студии (втор циклус) по етнологија и антропологија,
  • докторски студии (трет циклус) по етнологија и антропологија.

Детални информации за студиските програми може да се најдат во подменијата на делот „Студии“ (главно мени, горе).Следни испити

Ноември/Декември
П В С Ч П С Н
20212223242526
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
сите

Резултати од испити

по датум     по предмет


© 2017. Институт за етнологија и антропологија, ПМФ, УКИМ, Скопје.